All for Joomla All for Webmasters

Hakkımızda

TRUSA’nın Hikayesi;

1996  yılında Amerika’ya lise eğitimi almak için giden bir genç; Lise, Üniversite, iş hayatı derken yaklaşık 15 yıl Amerika’da kalır ve bu süre zarfında Amerika’da bir kaç ev alır.

Dolar olarak aldığı kira, Türkiye’deki aynı fiyata alınabilecek evin kira getirisinin iki, üç katıdır. Dolayısı ile ülkesine döndüğünde kirasının hesabına nasıl yatacağını, vergisinin nasıl ve kimler tarafından takip edileceğini öğrenmeye, kısacası başı ağrımadan parasını nasıl alabileceğini araştırır.

Ancak bu araştırma sürecine sırasıyla, avukat, muhasebeci ve emlak portföy yöneticisi dahil olunca, bireysel olarak bu prosedürün çok meşakkatli, uzun ve maliyetli bir süreç olduğuna bizzat tanık olur.

Bu yatırım fırsatını mümkün kılmak için, TRUSA Investment Management firmasını hayata geçirmek için çalışmalara başlar ve uzun bir süreç sonunda bir Türk ve iki Amerikalı ortağı ile 2005 Yılında TRUSA Investment Management faaliyetlerine Amerika’da başlar.

2005-2015 Yılları arasında Trusa sadece Amerika’da satış yapar. Şirket politikası “sorunsuz iş, mutlu dostlar” olan Trusa altyapısı ancak 2015 yılında Türkiye’den yaptığı satışların tamamına kiracı garantisi desteği verebilecek konuma gelmiştir. 2015 Yılı ardından Türkiyede’ki müşterilerine Amerika’dan kiracı garantili evler satmaya başlayan Trusa, portföyünü ve dostlarını gün geçtikçe arttırarak günümüzde Türkiye’de sahasının lideri konumuna hızla gelmeyi başarmıştır.

Artık TRUSA müşterilerinin Amerika’da Avukatları, muhasebecileri ve emlak danışmanları vardır ve Amerika’dan ev almak sadece TRUSA ofisinde atılacak bir imza ile gerçekleşebilecek kadar kolay hale gelmiştir. Türkiye’de yapılması gereken tek şey Amerikan Konsolosluğuna gitmeniz ve sizden istediğimiz evrakları temin etmenizdir.

 

Not: Konsolosluktaki işlemler vize işlemleri olmadığından sıra beklemek söz konusu değildir. Genellikle 1 gün sonrasına randevu alınabilir ve Konsolosluktaki işlemleriniz yaklaşık 15 dakika sürmektedir.